TÜRK NEFROLOJİ DERNEĞİ

Turkish Society of Nephrology

TND Nefroloji Kitabı Yayınlandı

Sayın Üyemiz,

Türk Nefroloji Derneği'nin 50. Kuruluş Yılı vesilesi ile 2 yıl önce hazırlıklarına başlanan "Türk Nefroloji Derneği Nefroloji Kitabı" yayınlandı. Covid-19 pandemisi nedeni ile yayın planı 6 ay kadar geciken kitabın hazırlanmasına katkı veren 172 yazarımıza ve 6 editörümüze içten teşekkürlerimizi sunarız.

Toplam 2 cilt, 118 bölüm, 1659 sayfa olan kitap, şimdiye kadar ülkemizde yayınlanan en kapsamlı Nefroloji kitabıdır. 

Kitabın ithaf cümlesi şu şekildedir: 

"Bu kitabı, ülkemizde Nefroloji biliminin gelişmesine  öncülük eden ve bizleri yetiştiren hocalarımıza ithaf ediyor, bugün aramızda olmayan hocalarımızın aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz."

Matbaadan 2 gün önce teslim alınan kitaplar, üyelerimize ve yazarlarımıza gönderilmek üzere bugün Yurtiçi Kargo'ya teslim edilecektir. Kitaplar, Dernek veri tabanında kayıtlı adreslerinize gönderilecektir. Birkaç gün içinde kitapların sizlerin eline ulaşacağını düşünüyoruz. Bir hafta içinde kitapları kendisine ulaşmayan üyelerimizin dernek sekreterimizle iletişime geçmelerini rica ederiz.

Yurt dışında yaşayan veya kitaba yurt dışından yazı gönderen meslektaşlarımıza ise kitapları gelecek hafta gönderilecektir. 

Türk Nefroloji Derneği olarak sizlerin katkı ve destekleri ile Nefroloji Bilimi için çalışmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla,

TND Yönetim Kurulu