TÜRK NEFROLOJİ DERNEĞİ

Turkish Society of Nephrology

Nefroloji TV

Değerli Üyemiz,

Türk Nefroloji Derneği, Covid-19 pandemisinin başladığı Mart 2020’den bu yana üyelerine değişik platformlar aracılığı ile ulaşmaya çalışmıştır. Bu platformlardan birisi de çevrimiçi (online) gerçekleştirilen bilimsel toplantılardır. İlk olarak 15 Nisan 2020 tarihinde “Covid-19 Pandemisi ve Böbrek Hastalıkları” toplantısı ile başlayan bu yayınlar, düzenli aralıklarla devam etmiş ve bir yıllık süre içinde 30’u aşın yayın gerçekleştirilmiştir.

Binlerce sağlık çalışanının izlediği bu yayınları kaçıran veya tekrar izlemek isteyen üyelerimizden uzun süredir “Bu yayınları tekrar nasıl seyredebiliriz?” soruları gelmekteydi. Türk Nefroloji Derneği bu ihtiyacı ve çağın gelişmelerini dikkate alarak bu tür yayınlar için yepyeni bir platform oluşturmuştur: “Türk Nefroloji Derneği Nefroloji TV”. https://www.nefrolojitv.org/ adresinden ulaşabileceğiniz bu platformda hem Derneğin gerçekleştirdiği canlı yayınları, hem de Derneğin halkı bilgilendirmek için hazırladığı “Böbrekten Gelen Hayat” ve “Çalışkan Böbrek” videolarını bulabilecekseniz.

“Türk Nefroloji Derneği Nefroloji TV”deki yayınları izlemek için https://www.nefrolojitv.org/kayit-ol/?lid=5 adresi aracılığı ile kayıt olmanız gerekmektedir.

Nefroloji TV platformunun önemli bir eğitim aracı olarak Nefroloji alanında eğitim gören ve hizmet üreten sağlık çalışanları için yararlı olacağını umuyor, bu platformun daha çok kişiye ulaştırılması konusunda desteklerinizi bekliyoruz.

Saygılarımızla

TND Yönetim Kurulu