TÜRK NEFROLOJİ DERNEĞİ

Turkish Society of Nephrology

‘Avrupa Böbrek Sağlığı Farkındalık Günleri’ hakkında

ERA-EDTA, her yıl 1 Mayıs tarihinde başlayıp ERA-EDTA’nın yıllık kongresinin sonuna kadar sürecek ‘Avrupa Böbrek Sağlığı Farkındalık Günleri’ kampanyası yapma kararı almıştır. Türk Nefroloji Derneği olarak bizler de bu kampanyanın aktif katılımcısı olarak gerek ülkemizde gerekse Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarını bilgilendirecek etkinliklerde bulunacağız. 

Bu yıl 8 Haziran’a kadar devam edecek bu kampanyada, katılan ülkelerin Ulusal Nefroloji Dernekleri tarafından farkındalığı arttırmaya yönelik çalışmalar planlanmış bulunmaktadır. Türk Nefroloji Derneği’nin bu açıdan Dünya Böbrek Günü nedeni ile hazırladığı https://dunyabobrekgunu.org/ sayfasındaki böbrek hastalığı risk anketi https://dunyabobrekgunu.org/risk-testi halen kullanımdadır. Derneğimizin böbrek hastalığı farkındalığını artırmak için yaptığı ve yapacağı etkinlikler ilerleyen günlerde sizlere duyurulacaktır. Bu kampanyanın her üyemiz tarafından aktif olarak benimseneceği inancındayız. 

Avrupa Böbrek Sağlığı Farkındalık Günleri hakkında detaylı bilgi almak için www.strongkidneys.eu adresini ziyaret edebilirsiniz. 

 

Bu kampanyaya desteklerinizi bekler, saygılarımızı sunarız. 

 

TND Yönetim Kurulu