TÜRK NEFROLOJİ DERNEĞİ

Turkish Society of Nephrology

Dünya Böbrek Günü Yaşam Kalitesi Anketi

Sayın Üyemiz,

Derneğimiz her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya Böbrek Günü kapsamında etkinlikler gerçekleştirmektedir. Bu etkinlikler böbrek hastalıkları ve Nefroloji bilim alanının toplum düzeyinde bilinirliğini artırmak felsefesi ile doğrudan halka ve böbrek hastalarına yönelik olmaktadır.

Bu yıl 11 Mart 2021 tarihine gelen Dünya Böbrek Günü'nün ana sloganı "Böbrek Hastalığı ile İyi Yaşamak"'tır (https://www.worldkidneyday.org/.) Bu kapsamda Derneğimiz de "Böbrek Hastasıyım Hayata Bağlıyım" sloganı ile bir kampanya başlatmıştır. Derneğin sosyal medya platformlarında başlayan bu kampanya kapsamında, böbrek hastalarımızın yaşam kalitelerini ölçmek amacıyla bir anket çalışması planlanmıştır. https://dunyabobrekgunu.org/ web sayfamız aracılığı ile böbrek hastalarımızın ulaşacağı bu ankete hastalarınızı davet etmeniz, Derneğimizin bu sosyal etkinliğini güçlendirecektir.  

Her üyemizin 100 hastasının bu anketi doldurmasını sağlaması ile hem Türkiye'de böbrek hastalarında gerçekleştirilmiş en yüksek katılımlı yaşam kalitesi anketini yapmış, hem de böbrek hastalarımızın sorunlarına ilişkin büyük resmi görmüş oluruz.  

Hastalarınız bu ankete https://dunyabobrekgunu.org/anket linki aracılığı ile ulaşabileceklerdir. 

Kampanyayı Derneğin sosyal medya platformları ve https://dunyabobrekgunu.org/  web sayfası aracılığı ile takip etmeniz bizlere güç verecektir.  

Saygılarımızla 

TND Yönetim Kurulu