TÜRK NEFROLOJİ DERNEĞİ

Turkish Society of Nephrology

Turkish Journal of Nephrology

Sayın Üyemiz,

Türk Nefroloji Derneği bünyesinde yayınlanan “Turkish Journal of Nephrology” (TJN)

 “Web of Science-Emerging Sources Citation Index, Scopus, EBSCO, TUBITAK ULAKBIM TR Index” tarafından indekslenmekte ve yılda dört defa yayınlanmaktadır. Prof. Dr. Bülent TOKGÖZ Hocamızın editörlüğünde oldukça aktif bir ekip tarafından yönetilen dergide bu yıl yazarlar için online makale yükleme sistemindeki kolaylıkları da içeren, çeşitli yenilikler yapılmıştır.
Turkish Journal of Nephrology halen PubMed’de taranma açısından değerlendirilme sürecindedir. Hem bu süreçte hem de “Web of Science” tarafından daha ileri basamaklarda indeklenmesi dergiye destek olmanız ile mümkün olacaktır. Bu açıdan dergiye orijinal makalelerinizi göndermeniz, makale değerlendirme sürecinde aktif rol alarak yayınlanan makalelerin kalitesine katkıda bulunmanız ve çalışmalarınızda TJN’de yayınlanmış makalelere atıf yapmanız büyük önem arz etmektedir.

Amaç ve gayretimiz; dergimiz nezdinde Türk Nefroloji’sinin, dünya çapında hak ettiği noktaya gelmesini sağlamaktır ve bu ancak sizlerin desteğiyle olacaktır.

Derginin değişen yüzünü ve son sayısını https://turkjnephrol.org/ adresinde görebilirsiniz.

Dergimize göndereceğiniz, orjinal araştırmalarınızın yanında; diğer dergilere göndereceğiniz yazılarınızda, dergimizde yayınlanmış makalelere atıf yapılmasını rica eder, değerli katkılarınızı bekleriz.

Saygılarımızla,

TND Yönetim Kurulu