TÜRK NEFROLOJİ DERNEĞİ

Turkish Society of Nephrology

Diyabetik Böbrek Hastalarında Hipergliseminin İlaçlarla Yönetimi-TND Uzman Görüşü Raporu 2020

Sayın Üyemiz,

Türk Nefroloji Derneği Diyabetik Böbrek Hastalığı Çalışma Grubunun girişimi ile başlayan ve 12 ayı aşkın bir süreçte hazırlanan "Diyabetik Böbrek Hastalarında Hipergliseminin İlaçlarla Yönetimi-TND Uzman Görüşü Raporu 2020"yi siz üyelerimize ve TND'yi takip eden meslektaşlarımıza sunmanın onurunu yaşıyoruz.

Rapora Türk Nefroloji Derneği web sayfasında "Kılavuz ve Kitaplar" bölümünden ve Diyabetik Böbrek Hastalarında Hipergliseminin İlaçlarla Yönetimi - TND Uzman Görüşü Raporu 2020 linki aracılığı ile ulaşabileceksiniz.

Bu raporun, Nefroloji pratiğinde giderek sayısı artan diyabetik böbrek hastalarının hiperglisemi kontrollerinin iyileşmesine, böylece önemli sayıda insanımızın hem kalp hem böbrek sağlığının daha iyi korunmasına katkı yapacağına inanıyoruz.

Raporun hatasız olması için elden gelen dikkat ve özenin gösterilmesine rağmen gözden kaçan hataları ve eksikleri bildirmenizi rica ediyoruz.

Raporu, konuyla ilgili diğer disiplinlerden meslektaşlarınızla paylaşmanızı, böylece yayılmasına katkıda bulunmanızı arzu ediyoruz.


Saygılarımızla
TND Yönetim Kurulu