TÜRK NEFROLOJİ DERNEĞİ

Turkish Society of Nephrology

50. Yaşımız Kutlu Olsun

Türk Nefroloji Derneği’nin 50.yaş gününü büyük bir onur ve coşkuyla kutluyoruz. Derneğimizin kuruluş günü olan 3 Mart’ta Anıtkabiri ziyaret edip Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk koyduk. Anıtkabir Özel Defterine, üyelerimiz adına aşağıdaki metni yazdık:

************

Aziz Atam,

Türk Nefroloji Derneği’nin 50. kuruluş yıldönümü nedeniyle ilke ve devrimlerine bağlılığımızı sunmak için huzurundayız. Derneğimiz, “Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir” sözünüzü ilke edinerek, ülkemizde böbrek biliminin gelişmesi ve halkımızın böbrek sağlığının korunması için bilimsel ve eğitsel çalışmalarını 50 yıldır aralıksız sürdürmektedir. Bu çalışmaları, bundan sonra da bilimsel ilkelerden, etik değerlerden ve toplumsal yarardan ödün vermeden devam ettirmek kararlığındayız.

Türk Nefroloji Derneği adına

Prof. Dr. Kenan ATEŞ

3 Mart 2020

***********

Yaş günü kutlamalarımızı yarın (5 Mart 2020) “dünya çapında bilim adamlarının” katılacağı bilimsel bir şölen ile İstanbul’da kutlamaya devam edeceğiz.

Kısa bir süre önce kaybettiğimiz Kıymetli Hocamız Prof Dr Şali Çağlar onuruna düzenlediğimiz “KidneyIST:Kidney Science in Istanbul” toplantısı ile üyelerimizin nefroloji alanındaki bilimsel gelişmeleri saygın isimlerden doğrudan dinleme şansı yakalamalarını sağlayacağız.

Toplantıya katılamayan üyelerimiz bütün konuşmaları kısa bir süre sonra “webcast” olarak dernek web sayfanızdan izleme şansı bulacaklardır.

Saygılarımızla

TND Yönetim Kurulu